+48 735 43 99 43
biuro@metaltech-serwis.pl

W Nowej Soli idzie nowe

Nowa Sól jest jedną z prężniej rozwijających się miejscowości w województwie lubuskim, a tutejsi przedsiębiorcy nie spoczywają na laurach. Początek XXI wieku należał tutaj do firmy Technical i choć obecnie zakończyła ona swoją działalność, to wiernym jej naśladowcą jest firma – Metaltech, w której ofercie jest wszystko, co najlepsze po jej poprzedniku. By zrozumieć działalność nowego gracza na rynku, warto dowiedzieć się więcej o tych, na których się wzoruje.

 

Czym zajmowała się firma Technical?

Firma Technical była przedsiębiorstwem dobrze znanym nie tylko lokalnej społeczności, ale także krajowym przedstawicielom branży. Prowadziła bowiem szeroko zakrojoną działalność na wielu polach. Dziedziną, w której specjalizowało się przedsiębiorstwo, było odlewnictwo, a podstawową działalność stanowiła produkcja różnego rodzaju maszyn. W ofercie firmy znajdowały się m.in. stacje przerobu mas formierskich, automatyczne linie formierskie, suszarki fluidyzacyjne, mieszarki turbinowe czy też maszyny do strumieniowego czyszczenia odlewów. W branży odlewniczej było jasne – jeśli zaopatrywać się gdzieś w nowe maszyny lub usprawniać te już posiadane, to tylko w Technical! Nie tylko szeroka oferta, ale także bogate doświadczenie i wiedza pracowników firmy sprawiały, że jej wyrobom i usługom można było w pełni zaufać.

O nas
spawanie metali

Sukcesy firmy Technical

Przedsiębiorstwo brało udział również w różnego rodzaju targach, na których prezentowało swoje produkty i usługi oraz nawiązywało nowe relacje handlowe. Dla przykładu, sukcesem dla Technical były XV Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa w Kielcach, skąd firma wróciła z podziękowaniami za wieloletnią współpracę, wyróżnieniem za opracowanie modułowego systemu sporządzania mas formierskich oraz złotym medalem za prezentowane na targach produkty, wizerunek firmy i fachową obsługę.

Ważną częścią działalności firmy Technical była również współpraca z krakowską Akademią Górniczo-Hutniczą. Dzięki niej prowadzone były prace projektowe oraz badawczo-rozwojowe, a ponadto doprowadziła ona do powstania w Nowej Soli zamiejscowej placówki dydaktycznej uczelni.

 

Metaltech-serwis – godny następca

Na sukces każdej firmy składają się jej pracownicy. Mimo, że obecnie firma Technical nie istnieje, wraz z jej zniknięciem z rynku nie zniknęli przecież zatrudniani w niej fachowcy, którzy branży odlewniczej nierzadko poświęcili większą część swojego życia. Metaltech-serwis, mimo że jest firmą młodą, ma wiele do zaoferowania, gdyż opiera swoją działalność na doświadczonych pracownikach, którzy w swojej branży są specjalistami. Dlatego też jeśli ufałeś ofercie firmy Technical, możesz zaufać i nam.